Naši župní cestári sú v plnom nasadení

Autor: Juraj Blanár | 17.11.2016 o 8:52 | Karma článku: 6,18 | Prečítané:  188x

November sa nesie v znamení asfaltizácie. Kým napadne poriadny sneh a počasie sa zhorší, chceme ešte stihnúť dokončiť posledné tohtoročné opravy našich ciest.

Včera som stihol skontrolovať rekonštrukcie v Liptove, keďže som mal služobne cestu okolo. Upravujeme ešte niektoré úseky ciest, pokým to počasie dovoľuje. Vodorovné značenie však budeme realizovať až na jar, pretože teploty a dážď nám to už, bohužiaľ, neumožňujú. Ale to nám určite vodiči odpustia, keďže dôležité je, že cesta je bezpečnejšia a šetrná pre vaše auto.

Aktuálne pracujú naši cestári okrem Liptova aj v Hornom Považí, kde opravujeme most v smere z Varína do Mojša a naplno tiež prebieha budovanie kruhovej križovatky v Žiline pri Celulózke pri Vodnom diele. Ide o dôležitý projekt, ktorý prinesie bezpečnejšiu premávku vozidiel, cyklistov a chodcov, ktorí húfne smerujú na Vodné dielo za športom a aktívnym oddychom. Realizujeme to v súčinnosti s mestom, aby sme vyriešili túto nevyhovujúcu dopravnú situáciu. Potvrdzujem to aj osobnou skúsenosťou, keďže som častým návštevníkom Vodného diela.

V Turci ešte dokončujeme asfaltovanie v Sklenom, Diviakoch a taktiež opravu mosta v Kláštore pod Znievom. Na Orave už primŕza o niečo viac, no hlavné rekonštrukcie sa nám našťastie podarilo dokončiť ešte pred tým, ako napadne sneh. Môžem spomenúť obnovy v Zákamennom, veľkú rekonštrukciu medzi Zubercom a Zverovkou či prechod medzi Osádkou a Lúčkami. Táto spojnica medzi Oravou a Liptovom ma osobne veľmi teší, pretože ju využívajú aj cyklisti idúci za relaxom. Ide predsa o známe kúpele v Lúčkach.

Hotové úseky máme i na Kysuciach. Začiatkom novembra sme odovzdali cestu v Rakovej do miestnej časti Korcháň, v pondelok nové viac ako tri kilometre v Ochodnici a hotová je rovnako cesta v Hornom Vadičove – Galierovce.

Vždy, keď chodím po našom kraji, rozprávam sa so starostami a obyvateľmi jednotlivých obcí a vidím, v akom stave sú naše cesty. Prevzali sme ich od štátu s veľkým modernizačným dlhom, ale postupne sa nám ho darí zlepšovať, aj keď stále nie sme spokojní. Neustále pracujeme na obnove, no ciest máme 1 430 kilometrov a k tomu 789 mostov. Pomáhajú nám i eurofondy, pomocou ktorých napríklad plánujeme opraviť ďalšie cesty aj na Orave. Vďaka cezhraničnej spolupráci boli naše projekty úspešné a monitorovací výbor nám schválil 7,2 mil. eur. Projekty sme podali tiež v iných regiónoch a pevne verím, že úspešných bude čo najviac z nich.

Priatelia, všetci, ktorí počas týchto dní prechádzate okolo našich rekonštrukcií ciest alebo mostov, buďte, prosím, ešte trpezliví. Ďakujem tiež všetkým našim cestárom za ich obetavosť dokončiť rozrobené úseky čo najskôr a zároveň chcem ešte upozorniť na zimnú údržbu, ktorá sa nám pomaly rozbieha. Opatrnosti na cestách nikdy nie je dosť. Buďme preto, prosím, ohľaduplní. Veď všetci sa chceme vrátiť domov k svojim rodinám živí a zdraví. Šťastnú cestu!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?