3 - 2 - 1 - prázdniny

Autor: Juraj Blanár | 30.6.2016 o 12:47 | Karma článku: 12,76 | Prečítané:  155x

Po desiatich mesiacoch sa konečne dočkali. Odpočet dní môže skončiť, kalendár dnes ukazuje snáď najobľúbenejší deň našich školákov.

Očakávané mesiac júl a august prinesú nielen leto a teplé počasie (v čo pevne verím), ale pre študentov hlavne zaslúžený oddych. Dnes je posledný deň školského roka 2015/2016 a väčšina žiakov už má v rukách svoje vysvedčenia. Dúfam, že počas školských dní každý ukázal zo seba to najlepšie a nemusí sa za svoje známky hanbiť :) 

Ja som sa počas mojich školských čias aktívne venoval atletike ako vrcholovému športu (tak sa tomu vtedy hovorilo), a preto som musel vynakladať plus-mínus trochu viac úsilia na učenie, aby som to zvládol. Niektoré predmety ako fyzika a telesná som mal rád, no a niektoré už menej :) Ale do školy som chodil veľmi rád. Až po skončení štúdia si uvedomíme, aké sú to krásne časy, na ktoré radi spomíname.  

Preto si myslím, že je dôležité podporovať deti v tom, čo ich baví a v čom by sa v budúcnosti mohli uplatniť. Nie každý môže byť športovcom, manažérom či právnikom, veľa detí vyniká v biológii, ale nie zas tak veľmi v dejepise, niektorí zase ovládajú geografiu, no španielčina je pre nich španielskou dedinou. Naše deti sú generácia, ktorá nás čoskoro v našich profesiách vystrieda. Sledujú nás, a tak ako sa správame my a aký vzor im dáme, tak budú pôsobiť vo svojich povolaniach ďalej oni. 

Prajem teda všetkým, aby si vychutnali letné mesiace. Nech naberú energiu a inšpiráciu do nového školského roka a v septembri sa oddýchnutí vrátia do tried a školských lavíc.

Majte krásne leto, priatelia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?