Ďalší krok k špičkovému zdravotníctvu na Orave

Autor: Juraj Blanár | 5.5.2016 o 8:57 | Karma článku: 4,66 | Prečítané:  189x

Podarilo sa nám zrealizovať ďalší dôležitý projekt v zdravotníctve. Pre pacientov Žilinského kraja sme vybudovali centrum magnetickej rezonancie (MR) v našej župnej nemocnici.

V pondelok sme ho otvorili v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne, kde bude slúžiť nielen Dolnooravcom, ale aj ďalším pacientom z našich nemocníc v Čadci, Liptovskom Mikuláši a Trstenej, ktorým to pomôže skrátiť čakacie lehoty na toto dôležité vyšetrenie. Doteraz boli odkázaní na vyšetrenia MR v iných štátnych a súkromných centrách v Žiline, Martine a Ružomberku.

Táto investícia je veľmi potrebná predovšetkým pre lekárov pri stanovovaní správnej a včasnej diagnózy. Naším cieľom je neustále zvyšovať dostupnosť a kvalitu zdravotnej starostlivosti a som rád, že sa nám to darí. Vďaka modernému prístroju MR na špičkovej úrovni, ktorý bol len pred pár mesiacmi predstavený v New Yorku, môžu naši lekári vyšetrovať presnejšie a čo je dôležité, hlavne bez záťaže röntgenového žiarenia.

Chcem sa preto poďakovať najmä Všeobecnej zdravotnej poisťovni, ktorá zaviedla v minulom roku novú stratégiu nákupu CT prístrojov a prístrojov MR a umožnila nám poskytovať takúto službu práve v našej župnej nemocnici. A samozrejme, tým pádom bez poplatkov.

Všetkým lekárom a sestričkám prajem, aby sa im darilo, pacientom, aby boli ich výsledky vyšetrení vždy negatívne a verím, že aj vyšetrenie bude o niečo príjemnejšie s tak jedinečným výhľadom na náš Oravský hrad.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?