Špičkovú chirurgiu máme aj na Slovensku

Autor: Juraj Blanár | 23.3.2016 o 6:59 | Karma článku: 4,88 | Prečítané:  340x

Modernizačný dlh, ktorý župné nemocnice zdedili v minulosti od štátu, je nevyhnutné znižovať. V Žilinskom kraji sa nám to darí aj vďaka tomu, že zdravotníctvo je jednou z našich najväčších priorít.

Pravidelné investície do obnovy a rekonštrukcií nielen budov, ale aj prístrojov sa snažíme vkladať do všetkých našich župných nemocníc v Čadci, Dolnom Kubíne, Trstenej a Liptovskom Mikuláši. V Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne sme vybudovali špičkové nové operačné sály už v roku 2009. A práve v tomto roku sa nám podarilo dobudovať moderné chirurgické sály a Jednotku intenzívnej starostlivosti v Kysuckej nemocnici v Čadci. Priestory, v ktorých je chirurgia umiestnená, boli zastarané a po kompletnej rekonštrukcii by ste ich dnes nespoznali. Takmer 850-tisíc eur preinvestovaných zo župného rozpočtu zabezpečilo Kysuckej nemocnici významné skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti a zvýšenie komfortu pre pacientov i lekárov.

V priebehu marca už v obnovených sálach lekári odoperovali 76 pacientov a vďaka najmodernejšiemu vybaveniu, ako napr. operačným lampám, stolom, monitorovacím systémom či elektrickým polohovateľným posteliam, je dnes chirurgia v Čadci na špičkovej európskej úrovni, pričom spĺňa všetky prísne normy a požiadavky.

Vždy, keď dokončíme realizáciu jednej veľkej investície, máme už premyslenú ďalšiu, ktorá by priniesla zdravotníctvu našich župných nemocníc nový impulz. A som rád, že nebudeme ani dlho čakať, onedlho nám pribudne nové centrum magnetickej rezonancie, ktoré bude pomáhať lekárom v účinnej a hlavne skorej liečbe v Dolnom Kubíne pre celú Oravu.

Priatelia, budeme v tom pokračovať ďalej, aj keď financií nikdy nie je dostatok. Iná cesta nie je, ak chceme mať kvalitné zdravotné služby v našich župných nemocniciach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?