V Žiline svieti Lúč nádeje

Autor: Juraj Blanár | 11.10.2015 o 15:55 | Karma článku: 12,57 | Prečítané:  222x

Už po 21.-krát sme v Žiline prežívali Dni nádeje. Tento jedinečný a na Slovensku unikátny projekt každoročne predstaví celoslovenský protidrogový festival, ktorého sa zúčastňuje viac ako 4 000 detí a dospelých.

Súčasťou skvelej myšlienky je aj benefičný charakter podujatia, ktorého výťažok pomáha tým, ktorí to potrebujú, pomáha klientom nášho Centra sociálnych služieb Lúč v Žiline. 

Aj tento rok som veľmi rád prevzal záštitu nad festivalom, ktorého hlavným cieľom je nielen upriamiť pozornosť na problematiku závislostí a násilia prostredníctvom prednášok, besied a diskusií, ale aj poskytnúť deťom priestor pre športové či kultúrne vyžitie. Od pondelka sa týždeň niesol v znamení behu, plávania, turistiky a zároveň stretnutí s odborníkmi a umelcami. Centrum sociálnych služieb Lúč a Nadácia Lúč v Žiline držia patronát nad každým dňom festivalu a ja som hrdý na to, že zariadenie, ktoré ako jediné na Slovensku poskytuje špeciálnu pomoc a starostlivosť hendikepovaným a týraným matkám a deťom, je v pôsobnosti nášho Žilinského kraja. Prostredníctvom centra Lúč pomáhame tým, ktorí nutne potrebujú našu každodennú starostlivosť a dohľad.

Vyvrcholením celého týždňa sa, ako to už pravidelne býva, stal štvrtkový Večer vďaky. Ako poďakovanie všetkým darcom, priateľom, učiteľom, rodičom a organizátorom si pripravili deti centra divadelné predstavenie. A ako inak potešíte deti, keď nie sladkou odmenou. Torta, ktorú som priniesol, pôsobila ako magnet na ich rozžiarené oči a aj keď ju už museli odniesť do zákulisia, nespúšťali z nej pohľad ani na sekundu.

Deti, ktoré v centre bývajú, majú len malú časť toho, čo by naozaj potrebovali. Dni nádeje im pomáhajú začleniť sa medzi svojich rovesníkov a vďaka výťažku z podujatia aj získať napríklad potrebné pomôcky do školy. Sám som daroval Nadácii Lúč prostredníctvom Občianskeho združenia Spoločnými silami príspevok, ktorý, verím, pomôže aspoň sčasti pokryť ich rastúce výdavky.

Program večera ďalej pokračoval pod režisérskym vedením Antona Šulíka, riaditeľa Mestského divadla v Žiline. Príjemné vystúpenia hostí boli krásnou bodkou za celým týždňom. Vďaka, ktorú nám v ten deň deti a organizátori odovzdali, patrí však najmä im. A tiež pracovníkom Centra sociálnych služieb Lúč a Nadácie Lúč, ktorí každodenne vynakladajú energiu pre svojich klientov a ich deti a dávajú ich životu lepšiu budúcnosť.

Priatelia, budem rád, ak si môj dnešný blog nielen prečítate, ale možno sa aj rozhodnete pomôcť niekomu, kto vás svojou vďakou presvedčí, že to skutočne stálo za to.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?