Projekty, granty, dotácie

Autor: Juraj Blanár | 27.3.2015 o 8:00 | Karma článku: 9,87 | Prečítané:  289x

Tri magické výrazy, ktoré sa stali súčasťou našej slovnej zásoby. Už sa ani nezamýšľame nad tým, kedy sa tak stalo, pretože treba stihnúť uzávierku projektu alebo v správnom čase reagovať na vyhlásené výzvy.

Od inštitúcií cez samosprávy až po jednotlivcov. Ten, kto im porozumie a chápe ich význam, dokáže zorganizovať za pridelené finančné prostriedky zmysluplné podujatie alebo zachrániť niečo, čo by inak zaniklo. Či už cyklistické preteky, hasičskú súťaž, ale aj folklórny festival a výstavu kvetov.

Aj Žilinský samosprávny kraj každý rok podporuje prostredníctvom grantov dianie na Hornom Považí, Kysuciach, Turci, Liptove i Orave. Máme grantovú schému, podľa ktorej žiadatelia podávajú svoje projekty. V roku 2015 podporíme až 137 tých, ktorí nesedia pasívne, ale aktívnym spôsobom bojujú za niečo. Napríklad ako Žilinská mestská basketbalová liga organizuje turnaj Streetball proti rakovine. Alebo Cykloklub Zniev Znievske dni cyklistiky s medzinárodnou účasťou. MAS Orava predstaví, „Ako chutia tradície Oravy“. Bežci sa určite stretnú na trojhraničnom Goralskom maratóne aj na Kysuciach a umelci zase na sympóziu vo Vlkolínci.

 

80 tisíc eur tak poputuje organizátorom, ktorí počas roka pripravujú športové, kultúrne, spoločenské či vzdelávacie aktivity. Bez nich by bol náš kraj oveľa chudobnejší nielen na podujatia, ale aj na ich spokojných účastníkov a zanietených organizátorov, ktorým patrí veľké uznanie za všetko, čím prispievajú k rozvoju Žilinského kraja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?