Voňavý blog

Autor: Juraj Blanár | 18.12.2014 o 9:03 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  551x

Každý prežíva vianočné sviatky po svojom, ale určite sa zhodneme na tom, že väčšina z nás si ich spája s príjemnými spomienkami či chvíľami pokoja a oddychu v kruhu najbližších. Aj ja ich vnímam ako dni rodinnej pohody, kedy sa zastavím venujem sa svojim blízkym.

Vianoce si spájam aj s vôňami, nezameniteľnými s iným sviatkom či ročným obdobím. Takými, na ktoré si niekedy pomyslím aj počas roka, hoci i v lete, a pocítim nádhernú nostalgiu. Keď sa rozvonia náš dom, tak viem, že sa už blížia sviatky, aby som aj ja priložil ruku k dielu, tak aspoň ochutnávam.

Ale nejde len o potešenie pre telo, ale aj pre ducha. Po celoročnom zhone máme čas trochu sa stíšiť a spomaliť, porozprávať sa, navštíviť rodičov, priateľov alebo sa prejsť po vysvietenom námestí. Mnohí rozmýšľame nad tým, čo sme tento rok urobili dobre a čo by sme mali zmeniť alebo spraviť úplne inak. Aj na to slúžia Vianoce. Ľudia sú po počiatočnom zhone, kedy zháňali dobroty do kuchyne a darčeky pre svojich najmilších, už pokojnejší a akísi iní. A ak by konečne napadol sneh, tak by sme si užili presne také Vianoce, na aké si rád spomínam, keď som bol ešte dieťa a s neskrývaným nadšením čakal, čo nájdem pod vianočným stromčekom.

Chcel by som popriať všetkým čitateľom blogov, aby ste prežili Vianočné sviatky ako chvíle rodiny a pohody a do Nového roka vykročili tou správnou nohou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?