Som Fond. Eurofond.

Autor: Juraj Blanár | 2.12.2014 o 10:27 | Karma článku: 9,31 | Prečítané:  424x

Ako sa hovorí o agentovi Bondovi, je všemocný, bol všade a všetko dokázal. Pripomína mi eurofondy, ku ktorým sa mnohí utiekajú, ako k jedinej alternatíve rekonštrukcií, výstavby či organizovania podujatí. Áno, sú dôležité, ale nemožno sa spoliehať iba na ne. A to hovorím ako župan kraja, do ktorého je schválených zatiaľ najviac eurofondových financií.

Žilinský kraj je so schválenou sumou 2,254 miliardy eur na špici pred všetkými ostatnými krajmi.  Neberiem to však ako preteky, ale ako obrovskú a jedinečnú príležitosť získať financie na dobré a užitočné veci. Úprimne držím palce aj všetkým ostatným, aby sa im darilo čerpať tieto fondy na dobré veci aj keď to nie je jednoduché.  Naša úspešnosť je založená na skvelej spolupráci kraja s obcami a mestami, neziskového sektora s inštitúciami, ale tiež zapájaním odborníkov nielen na získavanie, ale aj čerpanie fondov na opravy škôl, knižníc, ciest, kultúrnych pamiatok alebo vytváranie nových pracovných miest. Všetkým ďakujem, ale predovšetkým sú im vďační tí, ktorým slúžia tieto dobré veci. Ak by som mal ale odprezentovať všetko to, čo sa vďaka eurfondom podarilo v Žilinskom kraji, potreboval by som nato desiatky blogov, a preto som vybral štyri fotografie toho, kde sú eurofondy viditeľné a hmatateľné. Zoznámte sa s nimi, a to aj bez zapojenia „Bonda“. Stačí vám Fond. Eurofond :)

Stavebnými úpravami a zateplením budovy Centra sociálnych služieb v Likavke sa znížila náročnosť vykurovania a zvýšil sa komfort pre klientov zariadenia.

Obnovou dopravnej infraštruktúry medzi Moravskoslezským a Žilinským krajom na trase Bíla-Klokočov-Turzovka sa zlepšili vzťahy medzi obyvateľmi prihraničných oblastí.

Vďaka zatepleniu budovy, výmenou okien a zmenou tvaru strechy na Spojenej škole v Kysuckom Novom Meste sa na vykurovaní ušetrí približne 100 tisíc eur ročne.

Od 13. júla 2014 je aj vďaka eurofondom verejnosti opäť sprístupnená veža Budatínskeho hradu. A pripravujeme druhú etapu na realizáciu v budúcom roku tiež s podporou eurofondov vrátane rekonštrukcie kaplnky, čo bude tretia etapa.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?