Lekárne pre župné nemocnice

Autor: Juraj Blanár | 21.10.2014 o 8:19 | Karma článku: 8,00 | Prečítané:  594x

Poznáte to. Idete po meste a kam sa pozriete, všade samá lekáreň. Ako len môžu fungovať, pomyslí si takmer každý. A vyžijú vôbec alebo len tak prežívajú?

Nuž, ak by sme si zobrali ich počet a mnohé, ktoré vznikajú nanovo, tak by sme sa o ich existenciu báť nemuseli. Ale predsa len si treba uvedomiť, že sú v rukách súkromníkov. Nie, na tom by nebolo nič zlé, veď máme trhové hospodárstvo, keby peniaze zároveň nechýbali v iných oblastiach zdravotníctva. A preto, alebo najmä preto, sme sa s riaditeľmi župných zdravotníckych zariadení rozhodli založiť vlastné verejné lekárne. Po počiatočnom úspechu v Kysuckej nemocnici v Čadci a po následnom otvorení lekárne v Oravskej poliklinike v Námestove sme pristúpili už k tretej lekárni. Tento krát v Hornooravskej nemocnici v Trstenej. Prirodzene budú aj tieto lekárne produkovať zisk, ale nie pre investorov, ale pre vlastné nemocnice a polikliniku.

Financie, ktoré z takejto prevádzky získajú, môžu použiť na nákup prístrojov, rekonštrukciu či aspoň zveľadenie priestorov pre pacientov. Viem, nejde o všeliek na choré zdravotníctvo, ale o dôležitý krok k zlepšovaniu finančnej situácie župných nemocníc, ktoré sú financované najmä zo zdravotných poisťovní. Samosprávny kraj investuje do techniky a nových prístrojov (ako naposledy v novučičkom Mamologickom centre v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne), a vďaka lekárňam sa zlepší aj cash flow našich zdravotníckych zariadení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?