OK(olo) Žiliny!

Autor: Juraj Blanár | 30.5.2014 o 10:17 | Karma článku: 4,81 | Prečítané:  1274x

Určite si spomínate na cestu zo Žiliny do Bratislavy. Prejsť Považskou Bystricou bolo priam za trest. No po spustení diaľnice sa tie problémy presunuli a prejavili najmä v a pred Žilinou. Nový úsek diaľnice z PB do Žiliny vyriešil takmer celých 200 km z BA do ZA. Takmer, pretože pri vjazde do Žiliny sme si v lieviku postáli nejedenkrát. A to nehovorím o dopravnej tragédii zo Žiliny cez Kysuce na poľskú či českú stranu. Často tento úsek trval rovnako dlho, ako z Bratislavy do Žiliny! A to nehovorím o kamiónoch, ktoré dávajú zabrať všetkým. Motoristom i cestám.

Preto nielen ako župan, ale aj  ako bežný motorista veľmi, veľmi oceňujem a vítam, že Národná diaľničná po ťažkej tortúre obstarávania podpísala zmluvu na výstavbu diaľničného obchvatu krajského mesta. Týmto sa cesta okolo Žiliny zmení na OK. Viem, nebude to dnes a ani zajtra, ale dôležité je, že sa začne s výstavbou. V Strážove tak odbočíme na estakádu ponad Váh, z nej do tunela Považský Chlmec a vyjdeme v Brodne, kde sa ponad Kysucu dostaneme do nového diaľničného koridoru, spájajúceho Slovensko s Poľskom i Českom. Aké jednoduché, povedal by niekto, ale ja sám ako stavebný inžinier viem, že prekonať dve rieky a jedno pohorie, hm, tak to je výzva. Veľmi pôsobivé je video, ako to bude vyzerať:http://www.youtube.com/watch?v=cSBM4fypdfg

V Žilinskom kraji je viacero úsekov diaľnic a rýchlostných komunikácií, ktoré sú veľmi potrebné, no najdôležitejšie je začať. A tak dúfam, že po troch rokoch, keď budeme slávnostne otvárať diaľničný úsek zo Strážova do Brodna, neostane len pri tejto diaľničnej skratke! NDS samotná už ohlásila, že kým sa skončí výstavba tohto úseku, začne výstavbu úseku Brodno-KNM.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?