Juraj Blanár: Mám smolu, som v zlej strane

Autor: Juraj Blanár | 9.12.2013 o 9:05 | (upravené 9.12.2013 o 12:59) Karma článku: 13,62 | Prečítané:  4986x

Volám sa Juraj Blanár, som žilinským županom a blogujem. Môj druhý blog je venovaný pani Vande. Milá Vanda, ste predsedníčkou občianskeho združenia so vznešeným názvom Proti korupcii (ďalej len OZ PK).

Milá Vanda,

ste predsedníčkou občianskeho združenia so vznešeným názvom Proti korupcii (ďalej len OZ PK). Neviem, či ste celkom správne pomenovali združenie, ktorému šéfujete, lebo výstižnejšie by to bolo OZ Proti Blanárovi. Všetky akcie, ktoré ste od vzniku OZ PK urobili a ktoré moderne nazývate „kauzami“, sa týkali vymysleného škandalizovania mojej osoby a inštitúcie, ktorú vediem. Občas ešte kopnete do bývalého čadčianskeho primátora, ale chápem to, keďže teraz kopete za súčasného.

Vždy, keď zoberiete moje meno do úst, či už na tlačovkách, diskusiách alebo v článkoch, tak viete nonšalantne používať slovíčka údajne, vraj, pravdepodobne, zrejme a samozrejme veľa otáznikov. Každý dobrý novinár vie, že práve tieto slovíčka znižujú váhu jeho textu. Ale keďže aj vy ste dobrá novinárka, predpokladám, že to viete, a preto si myslím, že škandalizujete moju osobu úmyselne. Bez faktov a konkrétnych záverov. Netrvá to rok, ale od času, ako som sa prvýkrát stal županom. Opäť môžem len skonštatovať, že to chápem, keďže s mojím predchodcom ste si tykali...

Váš posledný blog na tému Župan Blanár nechce, aby sme videli do výdavkov na volebnú kampaň, je dôkazom vašej „investigatívnej“ práce plnej nenávisti a zlosti. Novinári s obľubou pri politikoch používajú slová o arogancii, špekulácii, slušnosti, korektnosti, veď je ich plný aj váš text. Vanda, nemyslíte, že sa tak sama správate?

Nehanbíte sa napísať, že sme vám nesprístupnili údaje? Nehanbíte sa zavádzať? Odpovedali sme vám v zmysle zákona na obidve žiadosti.

Na vašu otázku: „Aká celková suma bola použitá na tohtoročnú predvolebnú kampaň vo voľbách na župana Juraja Blanára z rozpočtu ŽSK ?“ Sme vám odpovedali: „z rozpočtu ŽSK nula.“

Ak máte podozrenie, že bol z rozpočtu ŽSK minutý čo i len cent, tak neváhajte a konajte. Všetky zmluvy, faktúry sú na webe. Naplňte zmysel vášho OZ PK a konajte! Neštekajte a nerozosievajte okolo seba jed, keď veríte v Božiu prozreteľnosť, ako o sebe hovoríte na vašom blogu.

Ešte pred tým ako ste uverejnili váš blog ste si ako investigatívna novinárka určite našli informácie o mojich nákladoch na kampaň:

http://www.sme.sk/c/7006452/krajcera-vysiel-jeden-hlas-jedenast-eur-vydavky-na-kampane.html

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/286868-strany-uz-priznavaju-kolko-daju-na-zupnu-kampan/

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/zupne-kreslo-si-cenia-na-stotisic-eur-561149

http://www.ta3.com/clanok/1030026/zupne-volby.html (čas 38:30)

Ale o toto vám nešlo. Vám ide o manipulatívne podsúvanie neprávd a škandalizovanie mojej osoby. Od bývalej aktívnej novinárky so slušnou profesionálnou kariérou by som to nečakal. Vysvetľujem si to ale tak, ako ste mi to povedali pred rokmi: „Možno ste slušný človek, ale ste v nesprávnej strane.“ A pre toto vaše vyjadrenie je dnešný názov môjho blogu „mám smolu, som v zlej strane“, pretože najlepšie vystihuje vašu neobjektívnu stranícku predpojatosť.

V spomínanom blogu hovoríte o ľuďoch znechutených a frustrovaných z politiky. A o čom je vaše združenie? Vy nemáte sebareflexiu? Veď vy ste všetci politicky angažovaní, ale tvárite sa, že ste nezávislí. Obidvaja vaši podpredsedovia sú predsa straníci. Ľubomír Bechný – bývalý člen DS, neskôr SDKÚ-DS a v posledných parlamentných voľbách na kandidátke OĽaNO, medzitým člen rôznych občianskych združení a bývalý žilinský mestský poslanec. Ján Marosz zasa funkcionárči v MOST-HÍD. Vy sa zúčastňuje mítingov NOVEJ DOHODY. Všetky vaše aktivity sa točia len okolo politikov hlavne napravo. Samozrejme, to vám nevyčítam, ale trápne je, že ste neobjektívni a škandalizujete tých naľavo.

Všimol som si, že ste financovaní z nórskych fondov a to nie malou sumou http://www.protikorupcii.sk/?nadacia-otvorenej-spolocnosti. Verím, že tých, čo vám budú grant kontrolovať, bude zaujímať aj obsah a kvalita toho, čo vaše združenie robí pre posilnenie občianskej spoločnosti. Lebo potom sa pýtam, či nie je lepšie, ak z nórskych fondov zrekonštruujeme národnú kultúrnu pamiatku, ako to, že podporujeme zúfalé výkriky politicky motivovaných predstaviteľov združení? Predstavte si, Vanda, že za môjho pôsobenia sme práve z tohto finančného mechanizmu zrekonštruovali prekrásny Sobášny palác v Bytči.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Boj proti korupcii si netrúfol atakovať ani Fico

Objavujú sa útoky na prezidenta či aktivistov.


Už ste čítali?