3 - 2 - 1 - prázdniny

Autor: Juraj Blanár | 30.6.2016 o 12:47 | Karma článku: 12,76 | Prečítané:  126x

Po desiatich mesiacoch sa konečne dočkali. Odpočet dní môže skončiť, kalendár dnes ukazuje snáď najobľúbenejší deň našich školákov.

Očakávané mesiac júl a august prinesú nielen leto a teplé počasie (v čo pevne verím), ale pre študentov hlavne zaslúžený oddych. Dnes je posledný deň školského roka 2015/2016 a väčšina žiakov už má v rukách svoje vysvedčenia. Dúfam, že počas školských dní každý ukázal zo seba to najlepšie a nemusí sa za svoje známky hanbiť :) 

Ja som sa počas mojich školských čias aktívne venoval atletike ako vrcholovému športu (tak sa tomu vtedy hovorilo), a preto som musel vynakladať plus-mínus trochu viac úsilia na učenie, aby som to zvládol. Niektoré predmety ako fyzika a telesná som mal rád, no a niektoré už menej :) Ale do školy som chodil veľmi rád. Až po skončení štúdia si uvedomíme, aké sú to krásne časy, na ktoré radi spomíname.  

Preto si myslím, že je dôležité podporovať deti v tom, čo ich baví a v čom by sa v budúcnosti mohli uplatniť. Nie každý môže byť športovcom, manažérom či právnikom, veľa detí vyniká v biológii, ale nie zas tak veľmi v dejepise, niektorí zase ovládajú geografiu, no španielčina je pre nich španielskou dedinou. Naše deti sú generácia, ktorá nás čoskoro v našich profesiách vystrieda. Sledujú nás, a tak ako sa správame my a aký vzor im dáme, tak budú pôsobiť vo svojich povolaniach ďalej oni. 

Prajem teda všetkým, aby si vychutnali letné mesiace. Nech naberú energiu a inšpiráciu do nového školského roka a v septembri sa oddýchnutí vrátia do tried a školských lavíc.

Majte krásne leto, priatelia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?