Špičkovú chirurgiu máme aj na Slovensku

Autor: Juraj Blanár | 23.3.2016 o 6:59 | Karma článku: 4,88 | Prečítané:  313x

Modernizačný dlh, ktorý župné nemocnice zdedili v minulosti od štátu, je nevyhnutné znižovať. V Žilinskom kraji sa nám to darí aj vďaka tomu, že zdravotníctvo je jednou z našich najväčších priorít.

Pravidelné investície do obnovy a rekonštrukcií nielen budov, ale aj prístrojov sa snažíme vkladať do všetkých našich župných nemocníc v Čadci, Dolnom Kubíne, Trstenej a Liptovskom Mikuláši. V Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne sme vybudovali špičkové nové operačné sály už v roku 2009. A práve v tomto roku sa nám podarilo dobudovať moderné chirurgické sály a Jednotku intenzívnej starostlivosti v Kysuckej nemocnici v Čadci. Priestory, v ktorých je chirurgia umiestnená, boli zastarané a po kompletnej rekonštrukcii by ste ich dnes nespoznali. Takmer 850-tisíc eur preinvestovaných zo župného rozpočtu zabezpečilo Kysuckej nemocnici významné skvalitnenie poskytovania zdravotnej starostlivosti a zvýšenie komfortu pre pacientov i lekárov.

V priebehu marca už v obnovených sálach lekári odoperovali 76 pacientov a vďaka najmodernejšiemu vybaveniu, ako napr. operačným lampám, stolom, monitorovacím systémom či elektrickým polohovateľným posteliam, je dnes chirurgia v Čadci na špičkovej európskej úrovni, pričom spĺňa všetky prísne normy a požiadavky.

Vždy, keď dokončíme realizáciu jednej veľkej investície, máme už premyslenú ďalšiu, ktorá by priniesla zdravotníctvu našich župných nemocníc nový impulz. A som rád, že nebudeme ani dlho čakať, onedlho nám pribudne nové centrum magnetickej rezonancie, ktoré bude pomáhať lekárom v účinnej a hlavne skorej liečbe v Dolnom Kubíne pre celú Oravu.

Priatelia, budeme v tom pokračovať ďalej, aj keď financií nikdy nie je dostatok. Iná cesta nie je, ak chceme mať kvalitné zdravotné služby v našich župných nemocniciach.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?