Polícia preverila a odmietla nepodložené tvrdenia v súvislosti s nákupom CT

Autor: Juraj Blanár | 25.2.2016 o 9:29 | Karma článku: 4,64 | Prečítané:  446x

Téma nákupu CT prístroja v Kysuckej nemocnici v Čadci sa, podobne ako v roku 2013 pri župných voľbách, aj tento rok stala súčasťou predvolebnej kampane založenej na vymyslených tvrdeniach a údajoch bez akýchkoľvek dôkazov. 

Minulý rok som dostal na stôl podľa môjho názoru politicky motivovaný podnet s cieľom poškodiť dobré meno nemocnice. Tento podnet som postúpil polícii, keďže je úlohou orgánov činných v trestnom konaní, aby ho preverili. Aby to nemohol nikto ani po rokoch ďalej v budúcnosti zneužívať, ako je tomu opäť aj pred tohtoročnými parlamentnými voľbami.

Tento podnet, ktorý som postúpil polícii, vyšetrovateľ preveril a nepodložené podozrenia vo veci nákupu CT odmietol. Vyšetrovateľ zároveň uviedol, že v uvedenej veci nie je dôvod na ďalšie konanie. Podľa výsledného uznesenia vyšetrovateľa nebola vo verejnom obstarávaní dojednaná niektorému zo súťažiteľov prednosť alebo výhodnejšie podmienky a súťažné podmienky neboli nastavené tak, aby vyhovovali len jednej spoločnosti. Správa ďalej uvádza, že mimoriadnu situáciu nebolo možné predvídať a Žilinský samosprávny kraj konal v danom prípade dokonca nad rámec zákona s cieľom získať najnižšiu cenu – 1,073 mil. € aj so servisom na sedem rokov. A už v súčasnosti vďaka tomuto obstarávaniu so servisom zatiaľ ušetrila Kysucká nemocnica finančnú čiastku vo výške od 200.000 do 280.000 eur.

Som rád, že tento podnet s množstvom nepodložených tvrdení a dôkazov bol dôkladne preverený policajným vyšetrovateľom a v plnej miere zamietnutý. Kysucká nemocnica bola pri jeho preverovaní maximálne súčinná a ako potvrdila samotná polícia, nemá čo zakrývať. Verím, že téma nákupu CT prístroja v Kysuckej nemocnici už nebude naďalej politicky zneužívaná. Okrem toho, že prístroj bol zakúpený nielen v súlade, ba až nad rámec, zákona, dôležité je to, že v súčasnosti môžu v nemocnici vďaka prístroju vyšetriť kvalitne a efektívne ročne viac ako 8.000 pacientov. Pričom pri starom CT to bolo o polovicu menej - okolo 4.000 vyšetrení.

Viac informácií si môžete prečítať aj na týchto odkazoch:

http://www.zilinskazupa.sk/sk/aktuality/aktuality/zavadzajuce-informacie-dennika-pravda-kysuckej-nemocnici.html

http://www.zilinskazupa.sk/sk/aktuality/aktuality/komu-prekaza-nasim-zupnym-nemocniciam-dari-2.html

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?