Projekty, granty, dotácie

Autor: Juraj Blanár | 27.3.2015 o 8:00 | Karma článku: 9,87 | Prečítané:  266x

Tri magické výrazy, ktoré sa stali súčasťou našej slovnej zásoby. Už sa ani nezamýšľame nad tým, kedy sa tak stalo, pretože treba stihnúť uzávierku projektu alebo v správnom čase reagovať na vyhlásené výzvy.

Od inštitúcií cez samosprávy až po jednotlivcov. Ten, kto im porozumie a chápe ich význam, dokáže zorganizovať za pridelené finančné prostriedky zmysluplné podujatie alebo zachrániť niečo, čo by inak zaniklo. Či už cyklistické preteky, hasičskú súťaž, ale aj folklórny festival a výstavu kvetov.

Aj Žilinský samosprávny kraj každý rok podporuje prostredníctvom grantov dianie na Hornom Považí, Kysuciach, Turci, Liptove i Orave. Máme grantovú schému, podľa ktorej žiadatelia podávajú svoje projekty. V roku 2015 podporíme až 137 tých, ktorí nesedia pasívne, ale aktívnym spôsobom bojujú za niečo. Napríklad ako Žilinská mestská basketbalová liga organizuje turnaj Streetball proti rakovine. Alebo Cykloklub Zniev Znievske dni cyklistiky s medzinárodnou účasťou. MAS Orava predstaví, „Ako chutia tradície Oravy“. Bežci sa určite stretnú na trojhraničnom Goralskom maratóne aj na Kysuciach a umelci zase na sympóziu vo Vlkolínci.

 

80 tisíc eur tak poputuje organizátorom, ktorí počas roka pripravujú športové, kultúrne, spoločenské či vzdelávacie aktivity. Bez nich by bol náš kraj oveľa chudobnejší nielen na podujatia, ale aj na ich spokojných účastníkov a zanietených organizátorov, ktorým patrí veľké uznanie za všetko, čím prispievajú k rozvoju Žilinského kraja.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Summit Kiska – dalajláma a strana dobrej opery (týždeň Petra Schutza)

Demisia hlavy gorilieho tímu skrýva potenciál otvoriť azda aj novú kapitolu s väčšou rolou verejnosti.

SVET

Londýn vyslal ku konvoju ruských lodí fregatu a lietadlá

Ruské lode sa presúvajú do Stredozemného mora.

DOMOV

Gorila naznačuje kupovanie poslancov

Polícia má indície, že pri schvaľovaní Zajacovej reformy korumpovali poslancov.


Už ste čítali?