Voňavý blog

Autor: Juraj Blanár | 18.12.2014 o 9:03 | Karma článku: 7,63 | Prečítané:  483x

Každý prežíva vianočné sviatky po svojom, ale určite sa zhodneme na tom, že väčšina z nás si ich spája s príjemnými spomienkami či chvíľami pokoja a oddychu v kruhu najbližších. Aj ja ich vnímam ako dni rodinnej pohody, kedy sa zastavím venujem sa svojim blízkym.

Vianoce si spájam aj s vôňami, nezameniteľnými s iným sviatkom či ročným obdobím. Takými, na ktoré si niekedy pomyslím aj počas roka, hoci i v lete, a pocítim nádhernú nostalgiu. Keď sa rozvonia náš dom, tak viem, že sa už blížia sviatky, aby som aj ja priložil ruku k dielu, tak aspoň ochutnávam.

Ale nejde len o potešenie pre telo, ale aj pre ducha. Po celoročnom zhone máme čas trochu sa stíšiť a spomaliť, porozprávať sa, navštíviť rodičov, priateľov alebo sa prejsť po vysvietenom námestí. Mnohí rozmýšľame nad tým, čo sme tento rok urobili dobre a čo by sme mali zmeniť alebo spraviť úplne inak. Aj na to slúžia Vianoce. Ľudia sú po počiatočnom zhone, kedy zháňali dobroty do kuchyne a darčeky pre svojich najmilších, už pokojnejší a akísi iní. A ak by konečne napadol sneh, tak by sme si užili presne také Vianoce, na aké si rád spomínam, keď som bol ešte dieťa a s neskrývaným nadšením čakal, čo nájdem pod vianočným stromčekom.

Chcel by som popriať všetkým čitateľom blogov, aby ste prežili Vianočné sviatky ako chvíle rodiny a pohody a do Nového roka vykročili tou správnou nohou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?