Lekárne pre župné nemocnice

Autor: Juraj Blanár | 21.10.2014 o 8:19 | Karma článku: 8,00 | Prečítané:  574x

Poznáte to. Idete po meste a kam sa pozriete, všade samá lekáreň. Ako len môžu fungovať, pomyslí si takmer každý. A vyžijú vôbec alebo len tak prežívajú?

Nuž, ak by sme si zobrali ich počet a mnohé, ktoré vznikajú nanovo, tak by sme sa o ich existenciu báť nemuseli. Ale predsa len si treba uvedomiť, že sú v rukách súkromníkov. Nie, na tom by nebolo nič zlé, veď máme trhové hospodárstvo, keby peniaze zároveň nechýbali v iných oblastiach zdravotníctva. A preto, alebo najmä preto, sme sa s riaditeľmi župných zdravotníckych zariadení rozhodli založiť vlastné verejné lekárne. Po počiatočnom úspechu v Kysuckej nemocnici v Čadci a po následnom otvorení lekárne v Oravskej poliklinike v Námestove sme pristúpili už k tretej lekárni. Tento krát v Hornooravskej nemocnici v Trstenej. Prirodzene budú aj tieto lekárne produkovať zisk, ale nie pre investorov, ale pre vlastné nemocnice a polikliniku.

Financie, ktoré z takejto prevádzky získajú, môžu použiť na nákup prístrojov, rekonštrukciu či aspoň zveľadenie priestorov pre pacientov. Viem, nejde o všeliek na choré zdravotníctvo, ale o dôležitý krok k zlepšovaniu finančnej situácie župných nemocníc, ktoré sú financované najmä zo zdravotných poisťovní. Samosprávny kraj investuje do techniky a nových prístrojov (ako naposledy v novučičkom Mamologickom centre v Dolnooravskej nemocnici v Dolnom Kubíne), a vďaka lekárňam sa zlepší aj cash flow našich zdravotníckych zariadení.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šanca zrušiť Mečiarove amnestie zostáva živá, parlament ju posunul ďalej

Parlament schválil aj vládnu deklaráciu, ktorá amnestie odsudzuje.

KOMENTÁRE

Lexu by azda dokázala dostať ultraprecízna formulácia

Deklarácia, čo navrhuje Fico, je výborná forma, ale zlý text.

TECH

Zistili, prečo Samsungu vybuchovali a horeli mobily

Pri Galaxy Note 7 nešlo o záhadnú chybu, ale o zlú konštrukciu.


Už ste čítali?