Cyril a Metod online

Autor: Juraj Blanár | 30.6.2014 o 13:50 | Karma článku: 6,44 | Prečítané:  518x

Na konci tohto týždňa si pripomenieme sviatok dvoch mužov, ktorí našim predkom priniesli písmo. Určite by sa dnes čudovali, keby videli, ako sa mení slovná zásoba i dynamika reči.

Naše deti používajú na komunikáciu tie najrozmanitejšie médiá a výdobytky techniky, a nám stačilo kedysi sa stretnúť. Nepotrebovali sme si poslať desať smsiek pred tým, ako sme sa s niekým stretli. Ak ste sa dohodli, že sa stretnete v piatok o pol piatej tam a tam, tak ste sa s najväčšou pravdepodobnosťou aj stretli. A porozprávali sa. Dnes stále nestíhame a pritom sme online pomaly aj v posteli či vo vani. Čo by nám priniesli dnes sv. Cyril a Metod, keby prišli na Slovensko? Ešte modernejšie spôsoby komunikácie? Rýchlejšie dátové spojenia?

Možno by stačilo len trošku času. Viem, že sa deň nedá nafúknuť, ale ak by sme ho namiesto neustáleho online-bytia investovali do svojich blízkych, priateľov i do samých seba (pretože dnešný svet nás natoľko pohlcuje, že nás vťahuje do rýchleho virvaru bez vlastného pričinenia) a každý deň by sme sa s niekým z nich porozprávali hoci len na chvíľu, svet by sa točiť neprestal. A predsa by sme sa dozvedeli viac ako to, čo nám podsúvajú sociálne siete a internet. Často ide o výmysly a hlúposti a nepotrebné informácie, bez ktorých by sme žiť dokázali. Ale bez rodiny a skutočných priateľov asi ťažko. A majme to vždy na mysli, keď si sadáme k počítaču a vstupujeme do virtuálneho sveta...  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

SVET

Špióni, puč aj Kremeľ. Rusko rozkladá Čiernu Horu

Analytici naznačujú, že za všetkým môže byť Kremeľ.


Už ste čítali?