U nás je UNAS

Autor: Juraj Blanár | 6.3.2014 o 8:49 | Karma článku: 2,42 | Prečítané:  1369x

UNAS by mala byť nezávislá a nestranná organizácia združujúca autodopravcov na Slovensku. UNAS by nemala politikárčiť, ale konkrétnymi riešeniami pomáhať zlepšovať podmienky pre autodopravu... Aká je však realita? UNAS vyvolal napätie v spoločnosti, rokoval so štátnym tajomníkom ministerstva dopravy, nastolil prehnané požiadavky. To všetko zrejme so záujmom nedohodnúť sa. Aj napriek tomu sa ministerstvo dopravy rozhodlo ustúpiť vo veciach, ktoré zjednodušia fungovanie autodopravcov. ČESMAD, ktorý je rovnako združením dopravcov, akceptoval zmeny.  

Kedysi platilo, že slovo robí chlapa, no vedenie UNAS-u akoby tých chlapov medzi sebou nemalo. Prečo je to tak? Dlho som nad tým premýšľal, až kým som v televízii nevidel príspevok o tom, že rovno pred sídlom UNAS-u parkuje volebné auto nezávislej kandidátky na prezidentku. Nie, nebudem ju menovať, aby som nerobil jej žiadnu kampaň. Fakt, že tam to auto parkovalo, ešte nič neznamenal, ale to len do chvíle, keď predstaviteľ UNAS-u vyjadril rovno na kameru svoje presvedčenie práve o tejto kandidátke a že ju podporuje na prezidentku.

Je zvláštne, že zostruje svoju rétoriku a aktivity práve pred voľbami, v ktorých chce uspieť jeho kandidátka. Nie je nič zlé na tom, keď má človek svojho kandidáta, je to dokonca prirodzené, ale... Ale nie je v poriadku, keď sa za autodopravcov schováva niekto zbabelo len preto, aby robil niekomu kampaň podľa hesla čim horšie tým lepšie.

U nás je to tak. U nás je UNAS...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im zvýšiť platy, rozšíriť kompetencie a umožniť im pracovať aj na skrátený úväzok, tvrdia experti.

KOMENTÁRE

Táto krajina nie je pre chorých

Hádzať vinu na personál je často hľadaním nesprávneho vinníka.

TECH

Archeológ: Je to prvýkrát, čo Slováci skúmajú čosi také významné

Vedci očakávajú zásadné objavy, tvrdí Drahoslav Hulínek.


Už ste čítali?